fbpx

Czy wiesz, że każdego dnia tracisz od 60 do 100 włosów? To normalna ilość. Każdy kosmyk w końcu starzeje się i musi wypaść, aby zrobić miejsce nowemu. Problem pojawia się, gdy nagle liczba włosów na poduszce, szczotce czy na ubraniu znacznie wzrasta. Zazwyczaj dzieje się to wiosną. Zastanawiasz się, dlaczego tracisz dużo kosmyków o tej porze roku? Co na wypadanie włosów jest najlepszym rozwiązaniem? Sprawdź odpowiedzi!

Wypadanie włosów na wiosnę to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku pań łatwiej jest go zauważyć, ponieważ mają one zazwyczaj dłuższe kosmyki. Jednak warto pamiętać, że panowie również mogą zmagać się z wypadaniem włosów garściami.

Wypadanie włosów — przyczyny

Wzmożone wypadanie włosów na wiosnę może mieć różne przyczyny. Wśród nich można wymienić np.:

  • wysuszoną lub przegrzaną skórę głowy — odpowiadają za to przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i noszenie czapek ze sztucznych materiałów;
  • nadmiar stresu;
  • niedobór witamin i minerałów spowodowany ubogą, zimową dietą;
  • anemię — jednym z objawów niedoboru żelaza może być wzmożone wypadanie włosów.

Wiele osób myli wypadanie kosmyków z ich łamaniem się. Aby mieć pewność, z czym się zmagasz, warto umówić się na konsultację trychologiczną. Podczas niej ekspert przeanalizuje skórę głowy i ustali, czy problemy z wypadaniem włosów wynikają z problemów wewnętrznych czy też z tych związanych z samymi kosmykami. Dzięki badaniu będzie można dobrać także odpowiedni zabieg trychologiczny w naszym salonie.

Wzmożone wypadanie włosów— jak sobie z tym radzić?

Najczęściej na wypadanie włosów poleca się cięcie. Skrócenie kosmyków pozwala odciążyć cebulki, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko, że kosmyki wypadną. Ponadto krótsza fryzura sprawia, że masz wrażenie, iż tracisz mniej włosów. A to pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie i pewność siebie.

Sprawdź również: ThermoCut, czyli strzyżenie gorącymi nożyczkami – na czym polega ta metoda?

Dodatkowo warto sięgnąć po kosmetyki ze składnikami, które wspierają nawadnianie i odżywianie kosmyków. Dobrze sprawdzi się np. szampon nawilżający Kemon Actyva Nutrizione Ricca. W jego składzie znajdują się m.in. lipidy oliwy z oliwek oraz proteiny owsa. W połączeniu z pozostałymi substancjami pomagają:

  • zmiękczać, wygładzać i nawilżać włosy,
  • utrzymać równowagę skóry głowy,
  • rozczesywać kosmyki, przez co wspierają redukcję wyrywania kosmyków podczas układania fryzury.

Zadbaj również o swoje zdrowie. Pomocne może być wzbogacenie diety o warzywa i owoce, które zawierają cenne witaminy oraz minerały. Dobrym pomysłem jest również ograniczenie stresu w codziennym życiu. Zadbaj także o odpowiednią ilość snu. Jego niedobór może powodować podwyższenie poziomu kortyzolu. To nie wpływa pozytywnie na pracę organizmu ani na stan włosów.  

Wypadanie włosów to częsty problem, dlatego pamiętaj — nie tylko Ty z nim walczysz! Jednak z pomocą naszych fryzjerów możesz uporać się z nim szybciej. Zatem nie czekaj. Umów się na wizytę i poproś specjalistę o radę.