fbpx

DBAJ O SWOJE WŁOSY, PONIEWAŻ TO KORONA, KTÓREJ NIGDY NIE ZDEJMUJESZ”

Trychologia lecznicza. Czym się zajmuje?

Trychologia lecznicza polega na dogłębnej analizie skóry głowy, cebulek włosowych, a także kondycji włosa. Wszystkie problemy pielęgnacyjne, kosmetyczne, a także zdrowotne, takie jak: łupież, nadmierne wypadanie włosów, czy łuszczyca, często mają podłoże chorobowe. Wielu klientów próbuje leczyć problem za pomocą drogeryjnych kosmetyków, co dodatkowo pogłębia stan chorobowy.

Trychologia lecznicza: Co mówią nasze włosy?

Badanie u trychologa jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony klienta.

Mimo odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz odpowiednio zbilansowanej diety nasze włosy wciąż mają pogarszającą się kondycję, są łamliwe, matowe, a także nadmiernie wypadają. W takich sytuacjach najlepszą decyzją będzie wizyta u trychologa.

W czym może nam pomóc trycholog?

– Zaburzenia wypadania włosów,

– Łojotok,

– Łuszczyca,

– Łupież,

– Uszkodzenie łodygi włosa,

– Atopowe zapalenie skóry,

– Zapalenie skóry głowy,

– Nadmierne przetłuszczanie się włosa.

Jakie zabiegi proponujemy w naszym salonie fryzjerskim?

Podczas wizyty w naszym salonie fryzjerskim w Sochaczewie, oferujemy takie usługi jak:

– Infuzja tlenowa skóry głowy,

– Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy,

– Masaż trychologiczny.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji z trychologiem?

Zdrowe, lśniące włosy to atut, który chciałoby posiadać jak najwięcej kobiet. Prawdą jest, że podstawa to zdrowy tryb życia, odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta, a także odpowiednia pielęgnacja domowa, jednak bywa i tak, że to nie wystarcza. Jeśli więc mimo spełnienia powyższych podpunktów wciąż mamy problem z włosami, warto przyjrzeć się z bliska temu, co we włosie siedzi.

Podczas wizyty trycholog jest w stanie ocenić kondycję włosa, a także to, czy nasz organizm nie atakuje choroba, bo owszem – po włosach możemy poznać, czy mamy problem np. z cukrzycą, insulinoopornością, hormonami, czy zaburzeniami pracy tarczycy.

Bardzo często zły stan włosa ma podłoże chorobowe, o którym nie wiemy. Trychologia lecznicza jest gałęzią medycyny, która pomaga nam przywrócić prawidłową strukturę oraz kondycję włosa.

Masz pytania bądź wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu, służymy swoją wiedzą oraz doświadczeniem!

Nie wiesz, który zabieg wybrać, nasi eksperci po wnikliwym przeanalizowaniu skóry głowy i kondycji włosów zastosują kurację najlepszą dla Ciebie.