fbpx

Decyzja o ścięciu włosów na krótko była chwilą szaleństwa, a teraz nie podoba Ci się uzyskany efekt? Bez paniki! Wystarczy nieco poczekać, aby kosmyki odrosły do odpowiedniej długości. Jednak czy wiesz, że możesz nieco przyspieszyć ten proces? Warto to zrobić, jeśli nie możesz się doczekać powrotu do dawnej fryzury. Poznaj porady doświadczonych fryzjerów i dowiedz się, jak zapuścić długie włosy.

Jak długo rosną włosy?

Tempo wzrostu włosa zależy od wielu czynników, m.in. od predyspozycji genetycznych, kondycji cebulek, działania hormonów, a nawet od odżywiania się. Statystycznie kosmyki na głowie wydłużają się o ok. 0,35 mm dziennie. To daje ok. 1 cm miesięcznie i 12 cm w ciągu całego roku. To nie są imponujące wartości. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby wesprzeć ten proces i pobudzić cebulki do szybszej pracy.

Co robić, aby zapuścić długie włosy?

Zapuszczanie włosów to proces, który może zająć nawet kilka lat, zwłaszcza jeśli masz bardzo krótką fryzurę. Jednak nie warto się poddawać, ponieważ długie kosmyki robią niesamowite wrażenie i można je spiąć na wiele różnych sposobów! A zatem co można zrobić, aby szybko zapuścić długie włosy? Wypróbuj te pomysły.

  • Dobra dieta — to, co jesz, ma bezpośredni wpływ na to, jak wyglądają Twoje kosmyki. Jeśli nie dostarczysz organizmowi niezbędnych składników, w tym witamin i minerałów, cebulki nie będą odżywione. W rezultacie nie będą produkować silnych i zdrowych włosów. Ponadto nie będą mieć energii, aby utrzymać fazę wzrostu kosmyków jak najdłużej. W rezultacie na Twojej głowie pojawią się słabe, podatne na uszkodzenia i krótkie pasma.
  • Stosowanie wcierek — tego typu kosmetyki zawierają różnorodne substancje aktywne, które pomagają pobudzić cebulki do produkcji włosów. Ponadto wspierają przepływ krwi w skórze, a tym samym wspomagają dostarczanie niezbędnych składników odżywczych do kosmyków. Wcierek należy używać zgodnie z opisem na opakowaniu. Najlepiej przed ich zastosowaniem wykonać dokładny peeling skóry głowy, aby ułatwić składnikom aktywnym wnikanie w skórę.
  • Regularne podcinanie końcówek — jeśli chcesz zapuścić włosy, musisz je systematycznie skracać. Słabe kosmyki rozdwajają się, w rezultacie nie wyglądają zbyt dobrze. Ponadto rozchylone łuski mogą zahaczać o siebie i przyczyniać się do powstawania kołtunów. Aby je usunąć, trzeba będzie ściąć znacznie więcej niż same końcówki! Dlatego lepiej regularnie odwiedzać fryzjera!
  • Chronienie włosów przed zniszczeniami — pasma narażone na działanie słońca, wiatru, słonej wody czy wysokiej temperatury stają się suche, matowe i podatne na uszkodzenia. A zatem nawet jeśli uda Ci się zapuścić długie kosmyki, to szybko się łamią. Nie osiągniesz więc pożądanych efektów. Jeżeli więc chcesz cieszyć się wymarzoną fryzurą, chroń włosy przed zniszczeniami.

Sprawdź także: Sprawdzony sposób na gładkie włosy bez cięcia — poznaj go!

Szybki sposób na długie włosy — przedłużanie fryzury w salonie

Nie chcesz czekać, aż urosną Ci włosy? Nie musisz! Zdecyduj się na przedłużanie kosmyków w naszym salonie. Już po kilku godzinach opuścisz go z perfekcyjną fryzurą o wymarzonej długości — bez bólu i niecierpliwego oczekiwania na wymarzone rezultaty.

W salonie przedłużamy kosmyki metodą kanapkową, nazywaną także hairtalk extension. Do nasady naturalnych włosów jest przyklejana lekka, przezroczysta taśma silikonowa z pasmami. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny, więc nie musisz się obawiać o swój wygląd. Taśmy się nie plączą ani nie ciągną kosmyków, co mogłoby powodować ból. Nie wpływają również negatywnie na stan pasm. Zatem nie musisz się obawiać o negatywne konsekwencje.

Wypróbuj powyższe sposoby i spraw, że zapuszczanie włosów zajmie znacznie mniej czasu. Dzięki temu będziesz się cieszyć dłuższymi kosmykami znacznie szybciej!