fbpx

Marzysz o tafli gładkich włosów, które miękko opadają na plecy? Chcesz cieszyć się przyjemnymi w dotyku, nieplączącymi się kosmykami, które ładnie się układają? Teraz możesz uzyskać taki efekt bez cięcia! Zdecyduj się na amerykański zabieg polerowania włosów. Dzięki tej metodzie zachowasz długość fryzury, a jednocześnie znacząco poprawisz jej wygląd oraz kondycję. Dowiedz się więcej.

Czym jest polerowanie włosów?

Polerowanie włosów to zabieg, który jest określany także jako ich odkurzanie. Pochodzi z USA, jednak szybko zyskał popularność na całym świecie. Stało się to z prostego powodu. Ta metoda pielęgnacji pozwala poprawić wygląd oraz kondycję kosmyków bez konieczności skracania pasm.

Polerowanie włosów — na czym polega?

Polerowanie włosów polega na usunięciu odstających, rozdwojonych końcówek. Jednak nie odbywa się to klasycznie za pomocą nożyczek, a przy użyciu specjalnej maszynki, którą nazywa się także polerką lub Split Ender.

Aby przeprowadzić zabieg, należy:

 • dokładnie rozczesać pasma i podzielić je na niewielkie partie;
 • wyprostować włosy, aby uwidocznić zniszczone końcówki;
 • włożyć każde pasmo do środka maszynki i delikatnie przesuwać nią w dół.

Gdy włosy są w środku, urządzenie szybko obcina 3-6 mm końcówek. Jeśli kosmyki są bardzo zniszczone, czasami trzeba powtórzyć zabieg kilka razy na jednym paśmie.

W ten sposób polerka pomaga usunąć zniszczone końce wszystkich kosmyków niezależnie od ich długości. Taki efekt nie jest możliwy do uzyskania nożyczkami, ponieważ fryzjer nie jest w stanie tak precyzyjnie obciąć każdego pojedynczego włoska.

Zainteresuje Cię również: Thermocut, czyli strzyżenie gorącymi nożyczkami – na czym polega ta metoda?

Polerowanie włosów – dla kogo?

Zastanawiasz się, kto powinien zdecydować się na polerowanie włosów? Ten zabieg jest szczególnie polecany osobom, które:

 • mają zniszczone włosy, np. przez częste farbowanie, modelowanie, prostowanie i inne zabiegi — polerka usunie zniszczone końcówki, dzięki czemu fryzura będzie wyglądała bardziej estetycznie. Jednocześnie nie skróci kosmyków, więc wciąż będzie można mieć długie włosy;
 • mają wycieniowane pasma na całej długości — przy takiej fryzurze każdy kosmyk ma inną długość. W rezultacie obcięcie końcówek ręcznie jest niemożliwe bez wyrównania włosów i ich drastycznego skrócenia. W tej sytuacji na ratunek przychodzi polerka. Podczas przesuwania urządzenie obcina wszystkie rozdwojone i odstające końce pasm bez względu na różnice w ich długościach;
 • mają długie włosy i nie chcą ich skracać — podczas polerowania włosów usuwa się zaledwie kilka milimetrów kosmyków. W rezultacie fryzura nie staje się krótsza i wciąż możesz cieszyć się długimi, ale bardziej zdrowymi pasmami;
 • zmagają się z fryzurą o nadmiernej objętości — w trakcie polerowania z włosów z wnętrza fryzury usuwane są wszystkie odstające końcówki. To sprawia, że pasma przylegają do siebie i nie są tak spuszone.

Warto jednak pamiętać, że polerowanie kosmyków nie jest dla każdego. Jeśli zmagasz się z chorobami skóry głowy, może okazać się, że zabieg nie będzie dla Ciebie korzystny. Więcej informacji udzieli Ci fryzjer w naszym salonie.

Polerowanie włosów — wady i zalety

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na polerowanie włosów? To świetna alternatywa dla tradycyjnego skracania końcówek włosów. Podczas zabiegu maszynka usuwa rozdwojone czy odstające części pasm od ich nasady aż po końce. Wpływa to pozytywnie na wygląd fryzury na całej jej długości, a efekty są od razu widoczne! Włosy:

 • stają się gładkie i lejące,
 • przestają się plątać,
 • łatwo się rozczesują,
 • nie są spuszone, a przylegają do siebie,
 • wyglądają zdrowo.

Mimo wielu zalet, polerowanie włosów ma także pewne wady.

Zabieg nie pomoże, jeśli kosmyki są bardzo zniszczone, np. spalone przez częste rozjaśnianie. W takiej sytuacji pozostaje jedynie ścięcie pasm na bardzo krótko.

Ponadto po polerowaniu włosów możesz mieć wrażenie, że straciły one swoją objętość. Wynika to z tego, że nie ma odstających kosmyków. Sprawiały one, że pasma odstawały od siebie, a fryzura wyglądała bardziej puszyście.

Polerowanie włosów w domu czy w salonie — gdzie lepiej?

Cena polerowania włosów w salonie to ok. 100 zł. To więcej niż cena strzyżenia damskiego z naturalną stylizacją. Zatem wiele osób się zastanawia nad zakupem maszynki i przeprowadzeniem zabiegu samodzielnie w domu. Choć to rozwiązanie wydaje się proste i korzystne, ma także pewne wady.

 • Trzeba kupić polerkę. Profesjonalne urządzenie może kosztować nawet tysiąc złotych. Jeśli zdecydujesz się na model przypadkowej marki, istnieje ryzyko, że nie spełni on swojej funkcji. Tanie maszynki często wyrywają kosmyki lub miażdżą ich końcówki, zamiast je szybko ścinać. W rezultacie włosy zostają uszkodzone i po kilku dniach znów zaczynają odstawać.
 • Aby uzyskać gładkie, miękkie pasma, trzeba włożyć po kolei wszystkie kosmyki do urządzenia i delikatnie nim przesuwać po całej ich długości. Wymaga to wprawnej ręki, ale także dużo siły. Utrzymanie dłoni nad głową przez kilkadziesiąt minut może być wyczerpujące! Co więcej, samodzielnie trudno dotrzeć do wszystkich pasm, zwłaszcza tych z tyłu głowy.

Zatem jeśli chcesz uniknąć bólu i uzyskać równomierny efekt, lepiej zdecydować się na polerowanie włosów w salonie.

Wypróbuj zabieg polerowania włosów i poczuj różnicę!

Skontaktuj się

Zaplanuj wizytę


Dodaj odpowiedź