fbpx

Myjesz głowę o poranku i nie chcesz wychodzić z domu z mokrymi kosmykami, więc prawie codziennie suszysz włosy? A może regularnie używasz suszarki, ponieważ tylko wtedy fryzura wygląda dobrze? Częste zabiegi mogą negatywnie wpływać na stan pasm. Unikniesz tego, jeśli zadbasz o właściwą technikę suszenia. Jednak duże znaczenie ma także sama suszarka do włosów. Dowiedz się, jaka jest najlepsza!

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Wiele osób się zastanawia, jaka suszarka do włosów będzie najlepsza do domowego użytku. Przede wszystkim warto zadbać, aby urządzenie miało wysoką moc. To wpływa na prędkość nadmuchu.

Na rynku można znaleźć tanie modele 1200 W. Takie suszarki powoli wydmuchują powietrze, co sprawia, że suszenie długich i gęstych włosów może trwać wieczność. Jeśli masz bujniejszą czuprynę, postaw na modele o mocy co najmniej 1600 W. Za pomocą takiego urządzenia z łatwością wysuszysz wszystkie kosmyki i nie spędzisz na tym wielu minut.

Z kolei właścicielkom normalnych, średniej wielkości pasm w zupełności wystarczy urządzenie o mocy ok. 1400 W.  Jednak jeśli zamierzasz przy okazji stylizować włosy za pomocą suszarki, koniecznie sięgnij po model o większej mocy.

Przy wyborze suszarki znaczenie mają także:

  • poziom hałasu, który generuje sprzęt. Im cichsze urządzenie, tym lepiej. Dzięki temu będzie można wysuszyć włosy nawet wcześnie rano bez budzenia domowników;
  • długość kabla. Ma ogromne znaczenie, jeśli nie masz gniazdka w pobliżu lustra. Aby móc komfortowo suszyć włosy, zadbaj o to, żeby przewód był odpowiednio długi.

Jeśli wybierasz idealną suszarkę, sprawdź też jej wymiary, aby urządzenie zmieściło się w szufladzie, czy w podręcznej kosmetyczce. Dzięki temu nie tylko będzie można ją schować na miejsce i zachować porządek w łazience, ale także bez problemu zabrać w podróż. Pamiętaj, że duża moc wcale nie musi iść w parze z wielkimi gabarytami!

Zainteresuje Cię również: Suszyć włosy czy nie suszyć — oto jest pytanie!

Najlepsza suszarka do włosów — jakie powinna mieć funkcje?

Aby suszenie włosów było komfortowe, urządzenie nie może tylko „dmuchać powietrzem”. Ważne są także dodatkowe opcje, dzięki którym cały zabieg stanie się przyjemnością i nie będzie powodować uszkodzeń kosmyków.

Przykładowo nowoczesna suszarka do włosów MY20 Pro, którą oferujemy, ma:

  • inteligentny system kontroli temperatury — zapobiega przegrzewaniu się urządzenia, a jednocześnie utrzymuje ciepłotę powietrza na tym samym poziomie podczas działania. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że nagle podmuch stanie się bardzo gorący i dojdzie do uszkodzenia kosmyków;
  • system NTC — zapobiega przegrzewaniu skóry głowy i włosów;
  • termostat NTC — pozwala płynnie zmieniać temperaturę powietrza z zimnej na ciepłą. Dzięki temu można nie tylko szybko wysuszyć kosmyki, ale i zapobiec przegrzewaniu się skóry;
  • jonizację — suszarka ma generator jonów ujemnych, które eliminują jony dodatnie na włosach. Pomaga to wygładzić łuski pasm i sprawić, że są bardziej błyszczące.

Suszarka została wyposażona także w technologię Smart Grip, czyli inteligentnego włączania i wyłączania. Dzięki niej wystarczy puścić rączkę, aby urządzenie przestało działać, a następnie wystarczy po nią sięgnąć, aby znów zacząć suszyć włosy. To duże ułatwienie, zwłaszcza podczas modelowania włosów na szczotkę.

Nie wybieraj przypadkowej suszarki. Dokładnie przeanalizuj dostępne urządzenia i wybierz model, który sprawi, że codzienne zabiegi włosowe będą przyjemnością!