fbpx

Z podziwem oglądasz burze loków na głowie innych i marzysz o uzyskaniu takiego efektu u siebie? Codzienne kręcenie włosów na wałki lub za pomocą lokówki jest nie tylko czasochłonne, ale wymaga także dużo cierpliwości. Na szczęście jest łatwiejszy sposób na piękne loczki — trwała ondulacja. To metoda stylizacji włosów popularna w latach 80. XX wieku. A jak jest dzisiaj? Sprawdź!

„Trwała” w XXI wieku wygląda zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt lat temu. Dzięki kosmetykom o nowoczesnych formułach i delikatnemu nawijaniu pasm na wałki można uzyskać bardzo naturalny efekt! Co więcej, włosy po zabiegu nie tracą miękkości ani blasku. Zatem fryzura nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest także przyjemna w dotyku. Dlatego też stała się bardzo modna w 2022 i 2023 roku.

Jakie są zalety trwałej ondulacji?

Piękna fryzura to nie jedyna zaleta tego sposobu stylizacji włosów. Wśród pozostałych korzyści z wykonania tego zabiegu można wymienić:

włosy odbite od nasadytrwała ondulacja na grubych wałkach pozwala unieść kosmyki i nadać fryzurze objętości! Doskonale sprawdzi się dla osób, które mają przetłuszczające się pasma;
włosy utrzymane w dobrym stanie — regularne kręcenie pasm za pomocą lokówki naraża je na uszkodzenia. W rezultacie kosmyki stają się suche, łamią się i tracą swój blask. Dzięki ondulacji nie musisz narażać włosów na ciepło przez długi czas. A to pozytywnie wpływa na ich stan.

Warto jednak pamiętać, że trwała nie jest dla wszystkich. Zabieg jest odradzany osobom, które mają zniszczone, farbowane, rozjaśniane, puszące się, kruche lub naturalnie kręcone włosy.

Aby mieć pewność, że ten sposób stylizacji nie uszkodzi Twoich włosów na trwałe, warto skonsultować się z fryzjerem. Na takie spotkanie możesz umówić się w naszym sklepie. Eksperci ocenią stan kosmyków i podpowiedzą, czy trwała to na pewno dobry wybór. Ponadto mogą pomóc dobrać odpowiedni rodzaj ondulacji do Twojego typu oraz stanu włosów.

Jakie są rodzaje ondulacji?

Obecnie do trwałej stosuje się bardzo łagodne produkty, które zawierają substancje pomagające utrzymać efekt skrętu przez długi czas. Ze względu na rodzaj kosmetyku wyróżnia się dwa rodzaje ondulacji:

kwaśną, która dobrze się sprawdza na delikatnych, rozjaśnianych włosach. Fryzura utrzymuje się ok. 3 miesięcy, a zatem zabieg trzeba regularnie powtarzać;

zasadową, która pozwala utrzymać efekt nawet przez 10 miesięcy! Ten zabieg jest polecany tylko dla osób ze zdrowymi włosami, które nie były nigdy zniszczone np. przez rozjaśnianie czy farbowanie.

Dobór typu ondulacji do stanu Twoich włosów ma kluczowe znaczenie dla ich kondycji i wyglądu. Dlatego nie należy samodzielnie wybierać rodzaju trwałej. Warto zdać się w tym zakresie na specjalistów.

Czy podczas trwałej ondulacji włosy się niszczą?

Obecnie do ondulacji stosuje się delikatne preparaty, które nie niszczą struktury kosmyków, a modyfikują ją. Podczas ondulacji łańcuchy keratyny obecne we włosach ulegają przerwaniu. Po nawinięciu pasm na wałki tworzą się skręty, które zostają utrwalone po odbudowaniu się wiązań siarczkowych. W tym pomagają składniki obecne w płynie utrwalającym.


Włosy po ondulacji mogą jednak stać się wysokoporowate. Przez to będą potrzebować specjalnego traktowania.


Czytaj więcej: Pielęgnacja włosów wysokoporowatych — jak powinna wyglądać?

Ile kosztuje ondulacja?

Cena za ondulację rozpoczyna się od 150 zł, ale ostateczny koszt zależy od rodzaju zabiegu, długości włosów i użytych kosmetyków. W naszym salonie korzystamy z produktów, które są bezpieczne dla kosmyków, pozwalają uzyskać zadowalające efekty, a przy tym nie kosztują zbyt dużo. Zatem nie musisz się obawiać, że przepłacasz za trwałą.

Jak się pozbyć trwałej ondulacji?

Boisz się, że nie spodoba Ci się efekt, który uzyskasz po zrobieniu trwałej? Aby pozbyć się ondulacji, możesz wypróbować domowe sposoby, np. rozciągać loczki w dłoniach lub prostować włosy prostownicą. Warto jednak pamiętać, że domowe sposoby rzadko przynoszą oczekiwane efekty i nie przywrócą Ci fryzury sprzed zabiegu.


Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie, udaj się na keratynowe prostowanie włosów. To chemiczny zabieg, który jest pewnego rodzaju odwrotnością ondulacji.

Trwała ondulacja to modny sposób stylizacji włosów w 2023 roku. Pozwala uzyskać stylową fryzurę i utrzymać ją przez długie miesiące bez konieczności codziennego układania pasm przed lustrem. To duża oszczędność czasu!