fbpx

Magiczna formuła na kręcone włosy

Marzysz o prawdziwej burzy loków, która będzie z daleka przyciągać wzrok? Chcesz całkowicie zmienić swoją fryzurę i uzyskać piękne, kręcone włosy od nasady aż po końce? Jest na to jeden skuteczny sposób — trwała ondulacja! Zabieg przeprowadzony przy użyciu nowoczesnych produktów pozwala uzyskać elegancki efekt wspaniale zdefiniowanych loków. Dowiedz się więcej o tej formie stylizacji włosów.

Trwała to zabieg, który kojarzy się z napuszoną fryzurą z lat 80. Jednak skutki obecnie przeprowadzonych ondulacji w niczym nie przypominają dawnych efektów! Teraz fryzjerzy potrafią wyczarować prawdziwe cuda przy użyciu kosmetyków o starannie dobranej formule. A to wszystko bez negatywnego oddziaływania na kondycję włosów!

Co to jest trwała ondulacja?            

Trwała ondulacja polega na zmienieniu struktury włosów poprzez używanie odpowiednich kosmetyków i nawijanie pasm na wałki. Zabieg nie wymaga użycia ciepła, dzięki czemu kosmyki nie są narażone na zniszczenia spowodowane działaniem wysokiej temperatury. Znacznie zmniejsza to ryzyko trwałych uszkodzeń włosów.

Jak przebiega zabieg ondulacji włosów?

Ondulacja trwa ok. dwóch godzin, a zatem trzeba zarezerwować na wizytę w salonie nieco czasu.

 • Wykonanie trwałej rozpoczyna się od umycia włosów, a następnie nakręcenia ich na wałki.
 • Po zabezpieczeniu każdego pasma fryzjer spryskuje fryzurę płynem do ondulacji. Zawiera on składniki, które wspierają rozluźnianie mostków siarczkowych.
 • Po upływie 20-30 minut stylista spłukuje płyn i osusza włosy papierowymi ręcznikami.
 • Na koniec utrwala się loczki specjalnym preparatem ze składnikami, które pomagają ponownie związać mostki siarczkowe i zapobiec rozmiękczaniu keratyny.

W rezultacie włosy przestają być podatne na zniekształcenia i pozostają skręcone.

Trwała ondulacja — ile się trzyma?

Czas utrzymania się loczków zależy od rodzaju zabiegu. Jeśli fryzjer wykonał:

 • trwałą kwaśną, zachowasz swoją fryzurę na ok. 3 miesiące;
 • zasadową trwałą, efekt utrzyma się nawet przez ok. 10 miesięcy.

To, ile trwała będzie dobrze wyglądać, zależy także od tego, jak będziesz dbać o włosy po zabiegu.

Trwała ondulacja — co ile powtarzać?

Ondulację należy powtarzać regularnie. Nowe włosy będą mieć inną strukturę niż te, na których była wykonana trwała. Z tego powodu fryzura po jakimś czasie nie będzie wyglądać tak, jak po wyjściu z salonu. Dlatego najlepiej, jeśli będziesz wykonywać zabieg co kilka tygodni. Trudno określić dokładny czas, ponieważ u każdego włosy rosną w innym tempie.

Jak pielęgnować włosy po trwałej ondulacji?

Kosmyki po trwałej potrzebują starannej pielęgnacji, dopasowanej do potrzeb kręconych włosów o wysokiej porowatości. Dlatego sięgnij po kosmetyki ze składnikami, które wspierają regenerację fal. Dobrze sprawdzi się np. szampon Kemon Actyva Disciplina do włosów kręconych. Zawiera m.in. oleje migdałowy i brzoskwiniowy. W połączeniu z pozostałymi składnikami pomagają:

 • uelastycznić loki,
 • zmniejszyć puszenie się włosów,
 • dodać fryzurze blasku,
 • wygładzić i zmiękczyć kosmyki,
 • odżywić pasma narażone na działanie płynów utrwalających,
 • ułatwić rozczesanie kosmyków.

W doborze właściwych kosmetyków mogą pomóc Ci nasi fryzjerzy. Umów się na wizytę, a wskażą najlepsze produkty do trwałej.

Czytaj więcej: Czy Twoje włosy znają moc profesjonalnych szamponów?

Trwała ondulacja to prosty i skuteczny sposób na to, żeby uzyskać burzę loków. Sprawdź już dziś!

Dodaj odpowiedź