fbpx

Włosy przetłuszczające się! Jak temu zaradzić.

Z problemem tym boryka się wiele osób. Jest on możliwy do zlikwidowania, ale wymaga to dostosowania odpowiednich kosmetyków. Włosy przetłuszczające się wymagają nawilżenia.

trychologia lecznicza sochaczew

Czym jest przetłuszczanie się włosów?

Problem przetłuszczania się włosów wynika z nadprodukcji łoju. Odpowiadają za to gruczoły łojowe, które znajdują się na skórze głowy.

Produkcja zbyt dużej ilości sebum może wynikać ze stosowania niewłaściwych kosmetyków może mieć podłoże hormonalne.

Zła dieta : obfitująca w tłuszcze, ostre przyprawy, słodycze. Niedobory witaminy; A, E,B2; PP;C.

Częste dotykanie i szczotkowanie włosów jak i suszenie gorącym strumieniem powietrza.

Jak walczyć z włosami przetłuszczającymi się?

Pożywką dla nadprodukcji łoju jest nadmierne przesuszanie skóry głowy. Pobudza to aktywność gruczołów łojowych. Przetłuszczanie się włosów może wywoływać także zbyt częsta mechaniczna stymulacja skóry głowy. Zmiana kosmetyków powinna pomóc. Należy stosować szampony o charakterze nawilżającym, a nie wysuszającym. Warto wprowadzić także używanie odżywek nawilżających.

W przypadku gdy zmiana kosmetyków i zdrowa dieta nie przynosi zadowalających efektów potrzebna jest konsultacja trychologiczna aby zminimalizować a później wyeliminować problem przetłuszczających się włosów.

Jest wiele terapii wspomagających leczenie łojotoku skóry głowy między innymi: peeling skóry głowy i włosów, darsonwal, infuzja tlenowa które są wykonywane w salonie fryzjerskim Diamond.

Każdą kurację dobieramy indywidualnie po wcześniejszym wywiadzie.