fbpx

Stan włosów ma olbrzymi wpływ na atrakcyjność naszego wyglądu. Niestety, łupież bardzo często drastycznie zaburza estetykę włosów i zaniża samoocenę. Jak skutecznie z nim walczyć? 

Problem z łupieżem


Białe, nieestetyczne płatki, które pozostają na włosach lub sypią się  na ubranie, zna niemal każdy. Problem łupieżu dotyczy coraz większej ilości osób. Wywołują go choroby skóry głowy, które tworzy mikroskopijny grzyb Malassezia furfur.

Zwalczanie łupieżu
Sposób zwalczania łupieżu zależny jest od jego rodzaju.

W przypadku skóry przetłuszczającej się grzyb żywi się łojem, a beztlenowe środowisko wywoływane przez tłuszcz, sprzyja jego rozwojowi.  Trychologiczny szampon przeciwłupieżowy intensywny radzi sobie w przypadku takiej dolegliwości idealnie. Zawarte w nim siarczany sodu, kwas bezecylenowy i inne substancje skutecznie likwidują mikroflorę chorobotwórczą, łagodzą objawy świądu i likwidują łupież oraz zapobiegają jego nawrotowi przez utrzymywanie właściwej higieny skóry, która uniemożliwia powstawanie Malassezia furfur. Łupież suchy nie jest związany z łojotokiem, jednak pojawia się gdy skóra głowy jest wyjątkowo podatna na pityrosporum ovale, który wywołuje stany zapalne. To wtedy pojawia się sypiący się z włosów “śnieg”. W takiej sytuacji warto sięgnąć po szampon Trychologiczny oczyszczający.

Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego szamponu dla Nas to codzienność. Chętnie dobierzemy odpowiedni dla ciebie

Oferujemy skuteczne kuracje na bazie Kosmetyków trychologicznych  które wyróżniają jedynie naturalne substancje w składzie.

Tags:łupieżwalka z łupieżem

Dodaj odpowiedź