fbpx

WIZYTA U TRYCHOLOGA

choroby skóry głowy

W naszym salonie fryzjerskim, który mieści się w Sochaczewie, oferujemy również konsultację trychologiczną, która stanowi wstęp do dalszego postępowania względem naszych włosów.

Dzięki konsultacji poznajemy stan skóry, cebulek włosowych, a także włosów, analizujemy problem oraz dobieramy odpowiedni zabieg.

BADANIE WŁOSÓW

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

Jeśli problem jest uciążliwy warto zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnego badania włosów – można wykonać trichogram. Polega on na badaniu włosów pod mikroskopem i oceny ich stanu. Dzięki niemu, można ustalić przyczynę łysienia i wypadania włosów i zastosować adekwatne leczenie. Kolejnym możliwym do wykonania badaniem jest trichoskopia (włosy oglądane są na dużym powiększeniu, możliwa jest ocena stanu skóry głowy). Trichoskopia jest metodą nieinwazyjną i nie ma
żadnych skutków ubocznych.

Celem konsultacji trychologicznej jest zapoznanie się ze stanem ogólnym pacjenta oraz problem związanym ze skórą głowy i włosami. Warto zwrócić uwagę, że kondycja włosów oraz stan skóry głowy jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w organizmie człowieka. Dlatego pierwszym krokiem do odpowiedniej diagnozy jest dokładnie przeprowadzony wywiad z pacjentem.

badanie trychologiczne sochaczew

Podczas trwania kuracji pacjent pozostaje w stałym kontakcie z Trychologiem, który na bieżąco dopasowuje kurację w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

W ramach usługi po zakończonej kuracji oferujemy bezpłatne wizyty kontrolne w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

KIEDY NALEŻY UDAĆ SIĘ DO TRYCHOLOGA?

Jeśli masz problem z łysieniem

Gdy zaobserwujesz zmiany na skórze głowy (łupież, zaczerwienienia, wypryski)

Jeżeli chcesz skontrolować stan skóry głowy i włosów

Jeśli czujesz dyskomfort spowodowany swędzącą skórą głowy

Jeżeli chcesz poprawić kondycję swoich włosów

Jeśli po ciąży zauważyłaś znaczny wzrost wypadania włosów

polerowanie włosów sochaczew fryzjer

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KONSULTACJI TRYCHOLOGICZNEJ?

Zastanów się co działo się w Twoim życiu w ostatnich miesiącach – stresujące wydarzenia, choroby, duże zmiany w trybie życia

Pamiętaj, aby 1 dzień przed wizytą nie myć włosów i nie nakładać kosmetyków do stylizacji

Zabierz ze sobą wszystkie wyniki badań z ostatniego półrocza

JAK WYGLĄDA TERAPIA TRYCHOLOGICZNA

Terapię dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta. Sposób leczenia zależy od problemu, z którym przyszło nam się zmierzyć. Dlatego tak ważna jest dokładnie przeprowadzona konsultacja.

Zazwyczaj terapia składa się z:

– zabiegów odbywających się w gabinecie trychologicznym

– dobór odpowiedniej diety i suplementacji

– współpracy z lekarzem w przypadku chorób wpływających na stan włosów i skóry głowy

– indywidualnie dobranych zabiegów domowych

Celem terapii trychologicznej jest uzyskanie jak najlepszych efektów kuracji w jak najkrótszym czasie.

Podczas zabiegów używamy zaawansowanych technologicznie urządzeń trychologicznych, mających znaczący wpływ na pozytywne efekty leczenia poprzez m.in. wspomaganie wchłaniania się substancji czynnych.

Jak wygląda zabieg trychologiczny?

Zabiegi dobieramy indywidualnie, w zależności od diagnozy postawionej przez specjalistę Trychologa.

  1. Każdy zabieg rozpoczynamy od peelingu, który dostosowany jest do rodzaju skóry głowy.

Celem peelingu jest:

  • oczyszczenie skóry głowy
  • usunięcie zbędnej warstwy naskórka
  • poprawa wchłaniania substancji czynnych
  • poprawa krążenia
  • odblokowanie mieszków włosowych
  • oczyszczenie skóry głowy z serum
  1. Myjemy głowę odpowiednio dobraną do skóry głowy substancją trychologiczną
  2. Wykonujemy masaż mający na celu rozluźnienie i pobudzenie krążenia
  3. Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę głowy, za pomocą indywidualnie dobranej aparatury, odpowiednich preparatów specjalistycznych, które zawierają substancje czynne z witamin, mikroelementów, aminokwasów, komórek macierzystych, olei itp.
  4. Na koniec suszymy i delikatnie modelujemy włosy

URZĄDZENIA STOSOWANE PODCZAS ZABIEGÓW

Lampa wykorzystująca zjawiska fluorescencji, stosowana jest w dermatologii do wstępnej diagnostyki grzybicy skóry. Zastosowano w niej specjalny czarny filtr (filtr Wooda) zbudowany z krzemianu baru oraz 9% tlenku niklu, którego pasmo przepustowości mieści się w przedziale 320 do 400 nm, z maksimum 365nm. Przenośna lampa kwarcowa emituje długofalowe promieniowanie nadfioletowe. Silna fluoryzacja ognisk grzybiczych w zaciemnionym pomieszczeniu, pozwala w krótkim czasie wykryć zmiany mykologiczne. Obserwację wykonuje się w warunkach zacienienia, ze względu na słabą intensywność świecenia. W zależności od rodzaju cery oraz schorzeń pojawia się różnobarwne świecenie.

Influzja tlenowa wzmacnia działanie składników aktywnych dzięki wtłoczeniu aplikowanej substancji wgłąb skóry za pomocą czystego sprężonego powietrza. Dodatkowo terapia tlenowa zwiększa przemianę materii komórek, przyśpiesza proces regeneracji, stymuluje odnowę komórek oraz zwiększa szybkość wzrostu włosów.

Prądy d’Arsonvala wykonywane są za pomocą urządzenia o potocznej nazwie Darsonwal. Urządzenie wytwarza prąd elektryczny o dużej częstotliwości – prąd diatermiczny, który podgrzewa głęboko położone tkanki. Jest to tzw. Darsonwalizacja.

Darsonwalizacja wpływa na:

  • poprawę ukrwienia skóry
  • regulację produkcji sebum
  • stymulację złuszczania martwego naskórka
  • zwiększenie wchłaniania substancji aktywnych
  • przyśpieszenie regeneracji skóry

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które skutecznie usuwają martwy naskórek.

Zabieg kawitacji wpływa również na poprawę gospodarki wodnej skóry, zmniejsza wydzielanie sebum oraz zwiększa wchłanianie substancji aktywnych w głąb skóry.

Urządzenie wykorzystuje wodę znajdującą się na powierzchni skóry, aby za pomocą ultradźwięków przemianę mikrokropelek w stan gazowy, powodując dokładne oczyszczenie naskórka.

Podczas zabiegu mezoterapii cienkoigłowej skóra głowy jest mikro nakłuwana przy pomocy pulsujących igieł. W trakcie zabiegu podawane jest odpowiednio dobrane serum, mające na celu wzrost nowych, mocnych włosów.

Powstałe mikro urazy stymulują proces regeneracyjny skóry, powodując:

  • wydzielanie czynników wzrostu
  • poprawę unaczynienia skóry
  • produkcję kolagenu
  • wytwarzanie macierzy międzykomórkowej

Indywidualnie dobrana głębokość nakłuć i sterylna końcówka umożliwiają wykonanie bezpiecznego zabiegu pod pełną kontrolą.

Zabieg z użyciem wodoru oczyszcza skórę i dezynfekuje, jak również powoduje zmniejszenie się stanów zapalnych, przyśpieszenie regeneracji skóry oraz regulację wydzielania sebum.

Terapia świetnie przygotowuje skórę głowy do aplikacji wszelkich preparatów i substancji czynnych.