fbpx

Polerowanie włosów to innowacyjna metoda, a niekiedy jedyny ratunek dla zniszczonych i rozdwojonych włosów bez ich radykalnego obcinania.

Dusting ( odkurzanie włosów), czyli wspomniane już polerowanie włosów po raz pierwszy zostało zastosowane w jednym z amerykańskich salonów fryzjerskich przez światowej sławy mistrza fryzjerskiego Salu Salcedo, który zachwycony swoim odkryciem sprzedał tajniki tej metody ratując miliony długich włosów na całym świecie.

Polerowanie włosów polega na obcinaniu jedynie zniszczonych końcówek bez skracania całej długości włosów. Niewiarygodne? a jednak możliwe, sekretem tej metody jest dobrze wyszkolony fryzjer i specjalna końcówka nakładana na maszynkę do strzyżenia. Polerowanie włosów jest zabiegiem wymagającym cierpliwości zarówno ze strony fryzjera jak

i klientki, gdyż zabieg ten polega na dokładnym przycinaniu rozdwojonych końcówek od 0,2 mm do 0.5 cm, które są sztywne, rozdwojone i nieestetycznie odstają od zdrowych włosów. Skuteczność tej metody polega na polerowaniu każdego pasma na całej głowie, dlatego też zabieg jest tak czasochłonny.

Komu jest dedykowany zabieg polerowania włosów?

Wszystkim posiadaczkom długich włosów, które:

  • mają zniszczone przesuszone końcówki
  • zapuszczają włosy i nie chcą obcinać włosów
  • mają zniszczone końcówki od modelowania i prostowania
  • mają zniszczone włosy na całej długości ( połamane włosy nieestetycznie odstają pokazując rozdwojone końcówki)

Jak wygląda zabieg polerowania włosów?

Fryzjer przy użyciu specjalnej nasadki nałożonej na maszynkę do strzyżenia wybiera kolejne pasma i przesuwa po nich maszynkę, która przycina jedynie przesuszone, zniszczone i odstające końcówki. W taki sposób by klientka nie straciła na długości ani objętości włosów. Zabieg ten pozwala na poprawę i wygładzenie włosów od 90% do nawet 100%.

Czy każdy fryzjer może wykonać polerowanie włosów?

Choć zabieg na pierwszy rzut oka nie wygląda na skomplikowany prawidłowe jego wykonanie wymaga odpowiedniego szkolenia i wprawnej ręki, tylko wówczas możemy mówić o dobrze wypolerowanych włosach, które od razu po zabiegu wyglądają pięknie, są zdrowe, lśniące i sprężyste, jakby nigdy nie miały kontaktu z suszarką, farbą do włosów czy modelowaniem.

Salon fryzjerski Diamond od początku swojej działalności kładzie duży nacisk na szkolenia w zakresie nowości na rynku fryzjerskim jak i doskonalenia znanych już metod, dlatego też polerowanie włosów w naszym salonie fryzjerskim jest wykonywane przez przeszkoloną fryzjerkę, a efekt tego zabiegu są spektakularne. Zapraszamy.