fbpx

Jesień to bardzo szczególny okres dla włosów. Po upalnych miesiącach i nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, wiatr, suche powietrze oraz wodę morską włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji. Początek jesieni to czas, kiedy należy odżywić włosy po lecie i przygotować je na zimę. Pomiędzy wrześniem a listopadem większość kobiet zaczyna się uskarżać na matowe, suche, szorstkie i pozbawione sprężystości włosy. Jest to też ostatni dzwonek, by odżywić zmęczone włosy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w okresie zimowym.

Jak rozpoznać, że włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji jesienią.

Ciężkie, pozbawione blasku i sprężystości włosy, rozdwojone i kruszące się końcówki to efekt miło spędzonego lata. Niestety to, co nas relaksuje i sprawia przyjemność duszy jak urlop w pełnym słońcu i morskie kąpiele ma zgubny wpływ na nasze włosy. Większość kobiet mniej więcej pod koniec września lub w połowie października zauważa znaczne pogorszenie kondycji włosów. Częste przetłuszczanie, problem ze stylizacją, rozdwojone końcówki, włosy szorstkie i niemiłe w dotyku, a nawet wzmożone wypadanie to sygnał, że najwyższa pora na kurację odżywczą. Tym bardziej że już za kilkanaście tygodni włosy zostaną poddane kolejnej bardzo próbie, jaką jest mroźne powietrze, zimny i wilgotny wiatr oraz zimowe okrycia głowy.

Jakich składników należy dostarczyć włosom w okresie jesienno zimowym

Zimowo jesienną porą najlepsze efekty przynosi pielęgnacja trójtorowa. Równolegle z kuracją kosmetykami odbudowującymi strukturę włosa należy stosować zróżnicowaną dietę, bogatą we wszystkie witaminy i minerały, pod postacią warzyw, owoców i ryb, a także suplementów, czyli gotowych zestawów dostępnych w aptece. Doskonałym uzupełnieniem kuracji odżywczej i odbudowującej włosy są:
witamina A czyli retinol, która reguluje metabolizm włosów i skóry głowy, regularnie przyjmowana sprawia, że włosy są sprężyste i grube.
Witamina B działa jak prawdziwy eliksir na porost włosów, jest niezbędna w procesie rozwoju cebulek włosowych i odpowiada za porost włosów, przeciwdziała wypadaniu i łupieżowi.
witamina E natomiast poprawia krążenie na skórze głowy, pomaga dotlenić skórę głowy i dodaje włosom blasku.
H, czyli biotyna, to witamina, której poziom jest odpowiedzialny za wypadanie i siwienie włosów.
Witamina D działa na męskie włosy jak A na damskie,
Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu odpowiedzialnego za stan i kondycję włosów, skóry i paznokci, a nawet kości.

Ponadto wszystkie z wymienionych witamin mają również dobroczynny wpływ na skórę i paznokcie, które w sezonie letnim też ucierpiały na skutek promieni UV, suchego powietrza i słonej wody. Taka trójtorowa kuracja to najszybszy sposób na poprawę kondycji włosów. Realne efekty będą widocznie bardzo szybko, bo już po kilku do kilkunastu tygodni w zależności od stanu włosów.


Naturalne olejki na zniszczone włosy
Oprócz witamin i minerałów na zmęczone i zniszczone włosy zbawienny wpływ mają również olejki a wśród prawdziwymi królami są olejek arganowy i olej lniany. Fryzjerzy coraz częściej sięgają po naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, które są pozbawione, sztucznych barwników parabenów i silikonu, a także licznych substancji chemicznych, których same nazwy przyprawiają o zawrót głowy.

Jesienno zimowa pielęgnacja włosów z Nashi Argan

Naturalne kosmetyki cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością, niegdyś stosowane podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych coraz częściej trafiają do profesjonalnych salonów fryzjerskich. Prawdziwym hitem ostatnich kilkunastu miesięcy są produkty włoskiej firmy Nashi Argan. Głównym składnikiem prezentowanych kosmetyków jest olej arganowy, który jak wiadomo, ma zbawienny wpływ na zniszczone włosy. Kolejny to olej z lnu. W składzie kosmetyków z serii Nashi Argan znajdziemy prawdziwe skarby natury:
Nasycone kwasy tłuszczowe,
● kwas linolowy,
● witaminy E, A, C, E,
● kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6.

Profesjonalna pielęgnacja Nashi Argan cieszy się już kilku miesięcy nieustającym powodzeniem w Salonie Fryzjerskim Diamond. Zabieg pielęgnacyjny wygładza i dyscyplinuje włosy, dodaje blasku i sprężystości, a także pobudza skórę głowy do pracy, dzięki czemu cebulki włosa są lepiej dotlenione a same włosy zdrowe i pełne życia.

Nashi Argan Kobiety — Kobietom

Kosmetyki Nashi Argan to produkt włoskiej firmy, która współpracuje z Kobiecą Spółdzielnią Pracy z Maroka. W Marokańskiej spółdzielni każdego dnia kobiety ręcznie wyciskają olej arganowy. Do uzyskania 1 litra czystego pełnowartościowego oleju arganowego trzeba wycisnąć aż 40 kg Argan Spinosa. Ten prawdziwy skarb natury stosowany od setek lat w Maroku otrzymujemy od kobiet, które dzięki ciężkiej pracy mogą nakarmić swoje rodziny w najbiedniejszym regionie Maroka. Ciesz się pięknymi, zdrowymi włosami przez cały rok. Pamiętaj wybierając kosmetyki z serii Nashi Argan realnie poprawiasz jakość życia kobiet w Maroko.

Ciekawostką jest również fakt, że opakowania Nashi Argan są 100% ekologiczne i biodegradowalne.

Salon Fryzjerski Diamond zaprasza na jesienno zimową pielęgnację włosów Nashi Argan.

ZADZWOŃ http://salon-diamond/kontakt/

ZAPISZ SIĘ TERAZ http://www.beautymenago.pl/b/diamondsochaczew