Bańki chińskie kojarzone są głównie z ich leczniczym działaniem. Stosowane często przez nasze babcie bańki pozwalały na szybki powrót do zdrowia, np. po przeziębieniu, czy grypie. Jednak ta metoda ma również inne zastosowania. Masaż bańką chińską może m.in. pozytywnie wpłynąć na wygląd Twojej sylwetki. Na czym polega masaż bańką chińską i kto powinien z niego skorzystać? Na te pytania chętnie odpowiemy, jednak zacznijmy od początku…

Bańki chińskie – co to takiego?

Bańka chińska jest jedną z odmian tzw. bańki próżniowej, bądź zimnej. Na rynku zwykle znajdziemy modele gumowe, jednak dostępne są także bańki wykonane ze szkła, a nawet z bambusa. Każda z wymienionych baniek ma kształt okrągły oraz charakteryzuje się zaokrąglonym brzegiem. Dzięki temu mogą one z łatwością zassać się na skórze.

Stosowanie baniek chińskich miało swoje początki w medycynie ludowej. Były wykorzystywane do leczenia przeziębień i grypy. Jednak z czasem zaczęto dostrzegać również inne korzyści płynące z masażu, a same bańki chińskie zostały wykorzystywane do walki z cellulitem oraz z bólami kręgosłupa.

Na czym polega masaż bańką chińską?

Pierwszym etapem masażu jest odpowiednie natłuszczenie skóry specjalną oliwką, która ułatwi przyczepienie baniek chińskich. Następnie bańka jest aplikowana na skórę. Przystawiamy bańkę do wybranego punktu na ciele i delikatnie przyciskamy. Dzięki temu wytwarza się podciśnienie, które sprawia, że bańka przysysa się do skóry. Następnie specjalista wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po ciele. Wykonywane są ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych. Nie może to trwać dłużej niż 3 minuty.

Dzięki temu pociąganiu rozszerzają się naczynia krwionośne, przez co poprawia się ukrwienie i dotlenienie skóry oraz przyspiesza się wchłanianie substancji czynnych zawartych w olejku.

Masaż wygładza i ujędrnia skórę oraz sprawia, że jest ona bardziej napięta. Usuwa również toksyny z organizmu, które w dużym stopniu odpowiadają za pojawianie się cellulitu. Doskonale sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, ale również jako sposób na wymodelowanie i ujędrnienie sylwetki.

Masaż bańką chińską zmniejsza bóle kręgosłupa, a także zmniejsza napięcie mięśniowe. Ile trwa taki masaż?

Jeden zabieg trwa zwykle około 15-30 minut. Jednak w przypadku większych partii ciała, masaż może wydłużyć się nawet do godziny. Pamiętaj o tym, że zabiegi należy wykonywać regularnie. Tylko wtedy zauważysz satysfakcjonującą poprawę kondycji skóry. Gdzie możesz skorzystać z masażu? Oczywiście w naszym salonie!

Kto nie powinien korzystać z masażu?

Jeśli zabieg wykonywany jest w profesjonalnym salonie przez specjalistę – masaż bańką chińską jest w pełni bezpieczny.

Z zabiegu powinny zrezygnować osoby z bardzo delikatną lub naczynkową cerą, osoby mające problemy z krzepliwością krwi, osoby chore na nowotwór, osoby cierpiące z powodu żylaków, kobiety po 80. roku życia, osoby chorujące na schorzenia zakaźne, kobiety w czasie menstruacji lub ciąży oraz osoby borykające się z gorączką niewiadomego pochodzenia.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości przed przystąpieniem do masażu, skonsultuj się z lekarzem i zapytaj, czy Twoje schorzenie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzania masażu. Możesz również zapytać o szczegóły w naszym salonie. Chętnie pomożemy!

Kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów?

Pierwsze efekty możesz zauważyć już po 3 lub 4 zabiegach. Jednak przyjmuje się, że cała kuracja powinna składać się z 10-12 zabiegów. Osiągniesz lepszy efekt, jeśli zadbasz o to, aby masaże odbywały się dwa razy w tygodniu.

Częstotliwość zabiegów zależy w dużej mierze od tego, jaki rezultat chcesz uzyskać. Możesz powtarzać masaże nawet w seriach 10-20 zabiegów. Na początku masaże powinny być wykonywane nie rzadziej niż z 3-dniową przerwą. Później mogą odbywać się profilaktycznie, najlepiej raz w tygodniu.

Dzięki masażowi bańką chińską nie tylko pozbędziesz się cellulitu, ale również sprawisz, że Twoja skóra będzie jędrna i elastyczna. Dodatkowo poprawisz krążenie krwi i przyspieszysz metabolizm. Pamiętaj jednak o tym, że nawet korzystając z zabiegów, powinnaś zadbać o zbilansowaną dietę i odpowiednio nawodniony organizm. Łącząc dietę z masażem, Twoja sylwetka będzie w lepszej kondycji niż kiedykolwiek!

Dodaj odpowiedź