fbpx

Czy Twoje włosy mają tendencję do wywijania się? Czy nieustannie sięgasz po prostownicę, która z czasem coraz bardziej je wysusza? Czy wilgoć powoduje, że zaczynają się intensywnie puszyć?

Jeśli odpowiedziałaś na te pytania twierdząco, najprawdopodobniej Twoje włosy są z natury falowane. Wówczas warto zadbać o to, by podkreślić ich naturalny skręt, a nie usilnie walczyć z naturą, próbując je nieustannie prostować.

Na dobry początek

Warto wyrzucić wszelkie produkty do włosów, które zawierają silikony i substancje nabłyszczające. Nie pomagają one przy wydobywaniu skrętu włosa, a pamiętajmy, że przy włosach falowanych warto o ten skręt powalczyć, bo nie jest tak oczywisty jak w przypadku włosów kręconych.

Najlepiej zaopatrzyć się w produkty o możliwie najbardziej naturalnych składach, np. szampony dla dzieci, które są bardzo delikatne i nie wysuszają dodatkowo naturalnie suchych włosów falowanych. Dobre są również ziołowe szampony o krótkich składach, które dobrze oczyszczają zanieczyszczoną skórę głowy, warto ich jednak używać wyłącznie od czasu do czasu, bo stosowane regularnie również mogą przesuszać. Włosy falowane można również myć specjalnie przystosowanymi do tego szamponami do włosów. https://salon-diamond.pl/shop/shampoo-nutrizione-ricca/ Po umyciu włosów którymś z wymienionych sposobów, należy nałożyć intensywnie nawilżającą maskę (również o możliwie najbardziej naturalnym składzie), a po jej spłukaniu rozczesać mokre włosy, najlepiej przy użyciu odżywki bez spłukiwania.

Należy pamiętać

Włosy kręcone oraz falowane czeszemy wyłącznie na mokro, bezpośrednio po ich umyciu! W innym wypadku grozi nam intensywny puch na głowie, przy jednoczesnym rozprostowaniu fal. Po rozczesaniu włosów, zaczynamy je ugniatać (rękami) w taki sposób, aby wydobyć ich skręt. Robimy to za pomocą odżywki bez spłukiwania lub pianki/żelu do włosów, specjalnie przeznaczonych do tego celu. Pozostawiamy do wyschnięcia i… gotowe. Skręt został wydobyty i podkreślony. Pamiętajmy, że od czasu do czasu warto serwować falom maski z naturalnych olejów do włosów, które również mają intensywne właściwości nawilżające.

Najważniejsze w przypadku włosów falowanych są dwie rzeczy:

– dbałość o ich nawilżenie

– wydobywanie skrętu za pomocą odpowiedniej stylizacji, czyli ugniatanie włosów na mokro