Cellulit – odwieczna zmora każdej kobiety. Szacuje się, że dotyka on od 85 do nawet 98% kobiet, dlatego właśnie jest klasyfikowany przez niektóre źródła jako drugorzędowa cecha płciowa kobiet. Nie oznacza, to jednak, że cellulit występuje tylko i wyłącznie u pań. Może występować także u mężczyzn, choć jest to dużo rzadsze. Jednak czy wiesz, czym w rzeczywistości jest cellulit i jak go skutecznie zwalczyć? Odpowiedzi na te pytania otrzymasz za chwilę!

Czym jest cellulit?

Cellulit – nazywany przez niektórych skórką pomarańczową – to nic innego, jak zniekształcona tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się pod skórą w postaci drobnych zgrubień.

Powodem pojawiania się cellulitu najczęściej są zaburzenia mikrokrążenia. Toksyny nie są właściwie odprowadzane i gromadzą się w naszej tkance tłuszczowej, z czasem zaczyna się ona rozrastać i wywierać nacisk na tkankę łączną. Tłuszcz zbija się w małe grudki, które widzimy właśnie na skórze. Za powstanie cellulitu odpowiadają także estrogeny, inaczej żeńskie hormony płciowe. Czynniki, które powodują pojawianie się cellulitu to:

⦁ utrata kolagenu
⦁ estrogen
⦁ genetyka
⦁ niezdrowa dieta/używki
⦁ niska aktywność fizyczna
⦁ nieodpowiedni ubiór (np. zbyt ciasne spodnie)

Cellulit pojawia się u kobiet bez względu na wzrost, wagę, typ figury czy wiek. Nie wpływa ona na stan zdrowia fizycznego. Najczęściej występuje na udach, brzuchu i pośladkach, ale może wystąpić także na ramionach. Ze względu na aspekt wizualny, cellulit dla wielu kobiet jest kompleksem – wstydliwym obszarem, który za wszelką cenę trzeba ukryć.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Już nie musisz się ukrywać pod długimi sukienkami i spodniami. Jeśli cellulit jest Twoim kompleksem, pomożemy Ci się go pozbyć! Jest kilka sposobów na walkę z cellulitem. Nie każdy jest jednak skuteczny. Do skutecznych metod zdecydowanie możemy zaliczyć zabieg endermologii, z którego do końca września możesz skorzystać w naszym salonie.

Endermologia to precyzyjny mechaniczny masaż połączony z równoczesnym podciśnieniem, które oddziałuje i stymuluje łączną tkankę skóry oraz tkankę tłuszczową. Podciśnienie to przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej i stymuluje nasz organizm do produkcji włókien kolagenowych. Moc podciśnienia jest odpowiednio dopasowywana do odczuć osoby poddawanej zabiegowi.

W trakcie zabiegu skóra poddawana jest rozciąganiu między rolkami. Pozytywnie wpływa to na stymulację fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, co skutkuje odmłodzeniem, ujędrnieniem i uelastycznieniem skóry.

Endermologia wpływa również na samopoczucie klienta. Podczas masażu wydzielają się endorfiny, przez które zmniejsza się odczucie bólu, pojawia się za to uczucie szczęścia i odprężenia. Zabieg ten również sprawdzi się w przypadku leczenia uszkodzeń ścięgien, czy więzadeł.

Metody na zwalczanie cellulitu

Endermologia nie jest jedyną metodą zwalczania cellulitu. Masaż bańką chińską może sprawdzić się równie dobrze. Jest to masaż, z którego również możesz skorzystać w naszym salonie.

Masaż bańką chińską polega na wykorzystywaniu metody próżniowego zasysania skóry i tkanek położonych nieco głębiej. Dzięki temu zasysane powietrze wytwarza podciśnienie, które pomaga zwalczać cellulit. Masaż działa uelastyczniająco na skórę, rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie i przyspiesza metabolizm.

Cellulit możesz próbować zwalczać także naturalnymi metodami. Jedną z nich jest picie większej ilości wody. Brak odpowiedniej ilości spożywanej wody prowadzi do zaburzeń wymiany płynów, tym samym powodujemy zatrzymanie wody w organizmie, co za tym idzie – cellulit pojawia się dużo szybciej. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, a cellulit wciąż się pojawia, pij odpowiednią ilość wody.

Jedną z przyczyn pojawiania się cellulitu może być zła dieta. Przede wszystkim warto stawiać na owoce i warzywa, a także produkty pełnoziarniste, bogate w błonnik. Pomagają usuwać toksyny z organizmu, tym samym zapobiegają pojawianiu się cellulitu. Czego nie powinnaś jeść? Unikaj przede wszystkim produktów tłustych, słonych i bardzo słodkich. Dieta antycellulitowa nie powinna opierać się także na żywności przetworzonej.

Zabiegi, masaże i picie większej ilości wody mogą przyczynić się do zwalczenia cellulitu, jednak nie na zawsze. Najważniejszym elementem walki z cellulitem są regularne ćwiczenia. Nieważne, czy jest to bieganie, pilates, basen, czy rower. Każda aktywność fizyczna jest wskazana!

Jeśli połączysz wszystkie wymienione metody, cellulit pokonasz dużo łatwiej. Pamiętaj jednak o tym, że systematyczność i konsekwencja są kluczem do sukcesu!

Dodaj odpowiedź