fbpx

Jak często wykonuje Pani peeling twarzy i ciała ?

Większość zapytanych kobiet deklaruje, że peeling twarzy robi w warunkach domowych regularnie co 2 – 4 tygodnie, a co czwarta z zapytanych kobiet regularnie odwiedza gabinet kosmetyczny.

Ponad połowa pań nie wyobraża sobie prawidłowej pielęgnacji cery bez uprzedniego usunięcia martwego naskórka i innych zanieczyszczeń. Tyle też kobiet deklaruje, że peeling całego ciała wykonuje kilka razy w roku, najczęściej w sezonie letnim. Peeling skóry głowy to nadal zabieg niezwykle rzadko wykonywany. Tymczasem to właśnie na głowie skóra jest najbardziej zanieczyszczona. Do mycia ciała używamy gąbek i myjek, które część martwego naskórka ściągają mechanicznie. Skórę głowy myjemy rękoma i najczęściej delikatnymi szamponami, by nie uszkodzić struktury włosa. W ten sposób przez lata gromadzi się na skórze głowy pokaźna warstwa martwego naskórka, kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji. Dla utrzymania prawidłowej higieny skóry głowy, a także pięknych włosów przez długie lata peeling skóry głowy powinno się wykonywać raz w miesiącu. Najlepszy efekt osiągniemy, poddając się zabiegowi u fryzjera lub trychologa. W sprzedaży dostępne są również gotowe produkty, do peelingu skóry głowy w warunkach domowych.

Czy warto wykonać peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy w Polsce jest zabiegiem wciąż mało popularnym. Tymczasem usunięcie ze skóry głowy resztek kosmetyków do stylizacji i warstwy martwego naskórka to pierwszy krok do prawidłowej pielęgnacji włosów od cebulek aż po końce. Zatkane pory na skórze głowy, zablokowane mieszki włosowe, niedostatecznie dotlenione cebulki włosów są najczęściej spotykaną przyczyną ciężkich, matowych, pozbawionych życia włosów. Ponadto nagromadzona na skórze głowy warstwa zanieczyszczeń i martwego naskórka jest główną przyczyną spowolnienia wzrostu włosów, nadmiernej produkcji sebum, przetłuszczania się i wypadania włosów, łupieżu i łupieżu łojotokowego.
Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy to pierwszy krok do pięknych zdrowych, lśniących i sprężystych włosów.

Peeling skóry głowy — korzyści

Oczyszczenie skóry głowy to pierwszy i jeden z najważniejszych kroków do prawidłowej pielęgnacji włosów. Usunięcie warstwy zalegającego na głowie martwego naskórka i resztek kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów zwiększa dopływ tlenu do cebulek, odblokowuje mieszki włosowe, poprawia mikro krążenie. Ponadto oczyszczona skóra głowy lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kosmetykach do pielęgnacji. Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować różnicę. Włosy zaczynają szybciej rosnąć, odzyskują blask, stają się sprężyste i uniesione od nasady, a leczenie łupieżu trwa krócej. Peeling skóry głowy zmniejsza wydzielanie sebum, jest więc polecany również dla włosów przetłuszczających się, a także z łojotokowym.

Czy warto wykonywać peeling skóry głowy w domu?

Od pewnego czasu panuje moda na domowe kosmetyki wykonywane własnoręcznie z naturalnych produktów, które cieszą się dużą popularnością. My wzięliśmy pod przysłowiową lupę skórę głowy kilkunastu klientek, które wcześniej wykonywały domowy peeling skóry głowy. Badania wykazały, że domowe kosmetyki tym razem nie sprawdziły się, resztki kosmetyków i martwy naskórek pozostał na skórze. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazały się gotowe peelingi dostępne w drogeriach, które w realny sposób oczyszczają skórę głowy. Zanim jednak wykonamy peeling w warunkach domowych warto zasięgnąć porady trychologa lub fryzjera. Nieprawidłowo wykonany zabieg lub użycie niewłaściwych kosmetyków może nie tylko nie przynieść oczekiwanego efektu, ale też zaszkodzić tak skórze, jak i włosom. Pamiętajmy jednak, że skóra na głowie podobnie jak na całym ciele może u różnych osób mieć różne potrzeby. U jednych peeling np. na bazie soli alpejskiej sprawdza się znakomicie, sprawiając, że włosy są lekkie i pięknie uniesione od nasady a u innych może wywołać silną reakcję alergiczną. Różne typy skóry mają różne potrzeby, zanim więc przystąpimy do wykonania peelingu skóry głowy w warunkach domowych należy zapytać trychologa, jaki rodzaj peelingu sprawdzi się najlepiej. Najbezpieczniej zawsze jest wykonywać taki zabieg u trychologa lub stosować kosmetyki dostępne w profesjonalnym gabinecie trychologiczny.

Peeling u trychologa czy warunkach domowych?

Podobnie jak peeling twarzy czy zabiegi pielęgnacyjno odżywcze wykonujemy raz na kilka miesięcy u kosmetyczki, potem dla podtrzymania efektu regularnie oczyszczamy cerę w domu tak też należy postępować ze skórą głowy. Kosmetyki dostępne w drogeriach nie zastąpią zabiegu wykonywanego przez specjalistę, ale pomogą podtrzymać osiągnięty efekt. Regularnie wykonywany peeling domowy nie dopuści do ponownego zanieczyszczenia skóry kosmetykami do stylizacji. Natomiast dogłębne oczyszczenie skóry głowy z martwego naskórka i trudniejszych zanieczyszczeń to zadanie dla trychologa.

Jak często wykonywać peeling skóry głowy ?

Trycholodzy zalecają regularne wykonywanie peelingu skóry głowy, najlepiej co miesiąc. Takie odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami pozwala na utrzymanie prawidłowej kondycji włosów i skóry głowy.

Rodzaje peeling skóry głowy

W zależności od kondycji i typu skóry głowy oraz stopnia zanieczyszczenia trycholog lub fryzjer dobiera jeden z poniższych peelingów:
enzymatyczny
ziarnisty
żel złuszczający.

W przypadku wykonywania peelingu jednym z gotowych produktów dostępnych w drogeriach najpierw warto zasięgnąć porady fryzjera lub trychologa, jaki kosmetyk wybrać. Zły dobór lub zła technika mogą wywołać reakcję alergiczną, podrażnić skórę głowy lub osłabić włosy.

Zapraszamy na konsultacje trychologiczne.